Dalmatian - Almond Eye Clair de Lune

Novinky

01.01.2012 19:47

Náš rok 2011

Rok 2011 byl pro mě rozhodně rokem plným změn, nových příležitostí, poznatků, zážitků, a také zkoušek mé výdrže, trpělivosti a schopností. V celku bez obtíží jsem úspěšně zvládla dokončit školu a dostat se na vysokou, mnohem horší to však bylo se sháněním práce, která by stála za to. Divoké chvíle jsme zažili při pubertálním machrování našeho milovaného puntíka, který byl přesvědčen o své mnohonásobné převaze proti všem a všemu. Horké byly také příchody domů, kdy byl byt již po několika málo minutách otočen vzhůru nohama a naše milované psí dítě se tvářilo, že se domem prohnal ničivý vítr, který nešel zastavit.

Absolvovali jsme celkem 12 výstav, 7 v ČR a zbylých 5 v Polsku. Naučili jsme se nové věci, poznali nová místa (především pak polské cesty :), okusili sílu konkurence a především jsme získali cenné zkušenosti. Pokud se ohlédnu po výsledcích, jsem nadmíru spokojená :). Falco vybojoval mnoho krásných známek a spnil podmínky pro udělení hned dvou titulů; Junior šampion ČR a Junior Šampion Polska. V tomto směru tedy mohu říct, že rok 2011 pro nás rozhodně byl náročný, ale úspěšný.

Do nového roku, roku 2012, bych všem ráda popřála mnoho síly, štěstí, pevnou vůli a odhodlání jít si za svými sny. A i když se bude zdát, že cesta je těžká a život tvrdý, mějme na paměti, že vše špatné je k něčemu dobré, a že naděje umírá až poslední.

Lucie K.

31.12.2011 13:32

PF 2012

Skvělý start v lednu, lásku v únoru,
harmonii v březnu, žádné starosti v dubnu,
legraci v květnu, štěstí od června do listopadu
a radost v prosinci.
Přejeme skvělý rok 2012 !!!

02.10.2011 15:11

XXVI Krajowa Wystawa Psów Rasowych

  

XXVI Krajowa Wystawa Psów Rasowych
Rybnik - Kamień, Polsko

Neděle 2. 10. 2011

ALMOND EYE Clair de Lune - třída otevřená: Doskonała 1, CWC, Zwycięzca

POSUDEK:

Dobrej wielkości i formatu. Niezbyt ciężka głowa. Poprawny ruch i statyka.

Překlad: Dobré velikosti i formátu. Jemná hlava. Správný pohyb i postoj.

ROZHODČÍ: Marian Paveł Bocianowski

"The more people I meet, the more I love my dog."

Po loňské zkušenosti, kdy jsem na národní výstavě v polském Rybniku byla s Falcem poprvé, jsem se na dnešní den těšila. Výstava se koná ve velkém areálu, kruhy jsou dostatečně prostorné a posuzuje se venku na čerstvém vzduchu. A také proto, že máme Rybnik za humnama, vydali jsme se na naši poslední letošní polskou výstavu bojovat o titul, který nám měl odstartovat čekatelství polského šampiona dospělých. A zadařilo se :)...

Falca jsem přihlásila do třídy otevřené, kde nám konkuroval dvouletý pes E´Lucius Malfoy of Wolfcubs. Lukáše, jak mu jeho majitelka říká, jsme porazili a získali titul CWC. Následně jsme se utkali v kruhu s 14ti měsíčním psem Lacrima Christi Churchill ze třídy mladých a psem Almighty´s Gift Royal Hermelin ze třídy šampiónů a bojovali o titul BOB. Prvenství si odnesl mladý pes Lacrima (v majitelství poláků :)) a my si odnesli krásné druhé místo a titul Zwicięzca (Vítěz).

"A jak to bylo dál je dneska nedůležitý, zůstane to mezi námi nadosmrti zabitý,

možná, kdo ví... už nic neříkám..." zapotřebí tohle já nemám :)

Almond Eye Clair de Lune, Lacrima Christi Churchill, Almighty´s Gift Royal Hermelin

 

30.09.2011 16:40

Velký psí den

VELKÝ PSÍ DEN

KK Hvězda, Šternberk

17. září 2011

FALCO; PSÍ ŠIKULA 1. MÍSTO

     

(pro zvětšený náhled klikni na obrázek)

Po národní výstavě v Brně jsme se vydali do Šternberka, který máme při cestě domů. Konal se zde totiž Velký psí den aneb rozloučení s létem. Na programu byla řada vystoupení členů kynologického klubu, předvedli perfektní poslušnost, obrany i záchranařinu a vyhledávání osob v sutinách. Připravena byla také spousta jídla, tombola s hodnotnými cenami, děti si mohli nechat malovat na obličej, pro zvědavce bylo připraveno pravé hasičské auto a všichni se samozřejmě mohli aktivně účastnit soutěží se svým čtyřnohým miláčkem. Byla tady připravena překážková dráha pojmenovaná psí cross, soutěž o miss a missáka, o nejpodobnější dvojici pán/pes a v neposlední řadě soutěž o psího šikulu, které jsme se zúčastnili také já s Falcem. Ke všímu překvapení, unavený a vyčerpaný Falouš podal parádní výkon (i když si pár triků vymyslel aby se vyhnul poslouchání :) a odnesli jsme si hned PRVNÍ MÍSTO! Vyhráli jsme krásné ceny a spokojeně jeli domů. Náš duhový den byl u konce :).

KK Hvězda - webové stránky, fotogalerie

 

17.09.2011 22:02

Moravskoslezská národní výstava psů

    

Moravskoslezská národní výstava psů
Brno, CZ

Neděle 17. 9. 2011

ALMOND EYE Clair de Lune - mezitřída: Výborný 1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU

POSUDEK:

18 měs. pes, pěkně modelovaná hlava samčího výrazu, hnědé oko, výborný hrudník, př. i zad. končetiny korektně zaúhleny, temperamentní povaha, výborná prezentace

ROZHODČÍ: Věra Dvořáková, CZ

Almond Eye Clair de Lune splnil podmínky pro udělení titulu
ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION!

Dnešnímu dni jsem dala přívlastek duhový, a že skutečně duhový byl :). Bylo to jako v pohádce o barevné duze a velkém pokladu na jejím konci... Když jsme ráno vyjížděli z Ostravy, měli jsme slunce v zádech a déšť před sebou, z tohoto nijak zvláštního proměnlivého počasí však vzešel neuvěřitelně krásný fyzický úkaz. Sluneční paprsky a kapky deště vykouzlily úchvatný duhový oblouk, kterým jsme doslova projížděli. Krásnější cestu po dálnici jsem nezažila :).

Po příjezdu na brněnské výstaviště však okolnosti nabraly rychlý spád. Bylo zataženo a Falca chytla hned po ránu jedna z jeho nepříjemně otravných nálad. Neustále sebou šil, nutně se potřeboval seznámit s každým psem, pamlsek ho nezajímal a dokonce neměl zájem si ani hrát. Když jsme si šli "očuchat" výstavní kruh, propadala jsem zoufalství. Takový nezájem jsem u něj dlouho nezažila, v pohybu se natáčel do strany a v postoji si stále sedal nebo táhl mimo pásku... No, při představě, že nás bude posuzovat poměrně přísná rozhodčí a to jeho chování... zkrátka jsem se vnitřně připravovala na fiasko a ostudu...

Duhová víla však nad námi držela kouzelnou hůlku a Falco dostal osvícení právě v okamžiku, kdy jsme nastupovali do kruhu na ostro. Svým charizmatickým pohledem paní Věru Dvořákovou (rozhodčí) doslova omámil :), krásně ukázal zoubky, ladný pohyb a v postoji byl skutečně trpělivý. Paní rozhodčí vůbec nekoukala na jeho nedostatky, vyzdvihla jeho osvalení, pevnou kostru a měla velké pochopení i pro jeho hyperaktivní rozpoložení. Výsledkem je nádherný posudek a ocenění V1, CAC, Národní vítěz a CAC ČMKU, což je novinka, tak jsme si odnesli co jsme potřebovali, splnili podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION MLADÝCH a dokonce máme i o titulek navíc do budoucna! Jsem na toho svého flekáče tak hrdá, a po tomto výkonu, kdy se kvůli mě natolik překonal a potlačil své rozbouřené hormony jen aby mi udělal radost, se mi potvrdila slova moudrého Joshe Billingse;

"Pes je jediné stvoření na světě, které Vás miluje více než sebe."

Počasí se vyjasnilo, já pyšná na svého psa, s tituly, pohárem a úžasnou uvolněnou náladou jsme se vydali na Velký psí den do Šternberku a duhový den pokračoval :). Velký psí den - klikni zde.

 

11.09.2011 22:05

51 Krajowa Wystawa Psów Rasowych

    

51 Krajowa Wystawa Psów Rasowych
Chorzów, PL

Neděle 11. 9. 2011

ALMOND EYE Clair de Lune - třída mladých: Dosk. 1 (EXC 1), Zwycięzca Młodzieży (CAJC), Najlepszy Junior w Rasie (BOJ), Zw. Rasy (BOB)

ROZHODČÍ: Marian Pavel Bocianowski PL

Almond Eye Clair de Lune splnil podmínky pro udělení titulu
POLSKÝ JUNIOR ŠAMPION!

 

07.08.2011 18:50

XLIV Tatrzańska Krajowa Wystawa Psów Rasowych

XLIV Tatrzańska Krajowa Wystawa Psów Rasowych
Kościelisko-Kiry, PL

Neděle 7. 8. 2011

ALMOND EYE Clair de Lune - třída mladých: EXC 1, CAJC, BOJ, BOB

ROZHODČÍ: leszek Salamon, PL

24.07.2011 21:30

VI Krajowa Wystawa Psów Rasowych

XVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
Będzin, PL

Neděle 24. 7. 2011

ALMOND EYE Clair de Lune - třída mladých: EXCELLENT 1

ROZHODČÍ: Anna RAJS, PL

Na národní výstavu do Bedzinu jsem se docela těšila, není to příliš daleko, a protože Poláci dalmatiny příliš nechovají, konkurence bývá malá. Den před výstavou, tedy v sobotu, jsme vzali Falca na chatu za rodiči. Vždycky se tam krásně vyřádí a vyběhá a na druhý den bývá, alespoň v rámci možností, klidnější. Jenže :)... Falco je zřejmě ještě unavený z výcvikového tábora, odkud jsme se minulý týden vrátili a celodenní běhání v přírodě ho zmohlo... poněkud příliš než jsem očekávala. Když jsem večer začala chystat věci, ani neotevřel oko a misky s žrádlem se ani nedotkl. K tomu jsem nemohla najít jeho očkovací průkaz... jistě, že jsem ho po téměř čtyřech hodinách překopávání bytu vzhůru nohama nakonec našla, ale sama jsem byla tak vyčerpaná a unavená, že jsem lehla a při představě, že budu za tři hodiny vstávat, se mi ani usnout nechtělo.

Ráno jsem taktak vytáhla Falca z postele a vyjeli jsme. Bohužel, výraz unaveného a až příliš roztomilého psa mu zůstal po celý den. Na vodítku netáhl, ostatní psi ho nezajímali, dobrovolně si lehal do boudičky a pořád se chodil mazlit. Zkrátka vyměněný pes! Kam se poděl ten hyperaktivní, temperamentní pes, kterého zajímá i co se děje za rohem?...

Posuzovala rozhodčí Anna Rajs, ale zaučovala ještě další dvě osoby, takže celkem se na každého psa dívali a ohmatávali ho tři lidé a někdy i najednou. Když jsme přišli do kruhu, byli všichni tři z Falcova výrazu tak nějak hotoví,... Tvářil se jako tečkovaný andílek, na jejich mlaskání ale reagoval jen ušima. Bylo poznat že je zmatený, ale není se čemu divit, když ho ze všech stran okukují a osahávají hned tři osoby a každá někde jinde. Zvláště ti dva zaučující se, pořád kolem něj chodili, ale místo aby posuzovali, tak ho jen hladili a ta jedna paní dokonce svým nosem pomazlila jeho čumák... Rozhodčí Anna Rajs se místy snažila chovat se profesionálně, předváděla jim, na co se mají u dalmatina zaměřit. Posouzení teček tedy probíhalo z obou stran, kdy jeden zaučující se postavil na druhou stranu a zapisovatelce hlásil, že má můj pes zadní nohu bílou... No, co se dá dělat hlavně že se všichni tři zapoměli podívat na chrup!... Falco tak nějak stál a držel a trpěl to zdlouhavé obhlížení, potom jsme běželi asi dvě kolečka, ale to byl běh za trest, Falco se plantal, šoupal nohama, no prostě se mu vůbec nechtělo a podle toho to taky vypadalo.

Za neenergický pohyb, bílou nohu a také za váhový handicap (Falco v poslední době zhubnul, zase drží nějakou svou psí dietu) jsme dostali Doskonała 1 bez titulu. Co na to říct, známka je úspěch, to ostatní jen další zkušenosti.

Fotogalerie zde.

21.07.2011 00:08

Letní výcvikový tábor

Tak jsme úspěšně absolvovali letní výcvikový tábor a vrátili se celí, živí, zdraví a pořád stejně (ne)poslušní :).

Povídání o táboře, fotky i dokaz na video (pozor dlouhé :) najdete zde.

Reportáž z výletu na Šikland, kterým jsme zakončili naše táborování zde.

25.06.2011 21:21

INTERCANIS Brno

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ / INTERCANIS BRNO
BVV

Sobota 25. 6. 2011

ALMOND EYE Clair de Lune - třída mladých: VÝBORNÝ 1, CAJC, BOJ

POSUDEK:

1,5 letý pes, odpovídá věku, ušlechtilá hlava ve vývoji, tmavé oko, správně nesené uši, hrudník odpovídá věku, méně výrazné předhrudí, silný krk, pevný hřbet, dobré úhlení končetin, dobře utvářené tlapky, prostorný pohyb

ROZHODČÍ: Petr ŘEHÁNEK (International Judge FCI)

Po přibližně dvou měsících jsem opět vyrazila Falca vystavovat. Dnes to bylo na mezinárodní Intercanis do Brna. Cestu již známe, výstaviště také, takže jsem se těšila na další výstavu "na úrovni" :). Dalmatinům patřil kruh se šťastnou osmičkou a i přesto, že před námi čekalo na posouzení přibližně 50 psů, čas rychle a příjemně utíkal. Počasí si s námi aprílově hrálo, občasnou přeháňku však vždy rychle vystřídalo teplé sluníčko. Doprovázela nás moje mamča, která se kochala kokříky a špringříky, kteří se vystavovali ve stejném pavilonu.

No a Falco, ten se zamilovával doslova na každém kroku :), blonďaté zlaťandy, brunetky labradorky, ale jednoznačně vedla kolegyně dalmatinka Freya, které něžně olizoval ouška a určitě jí tam šeptal nějaké nemravnosti :D No jo, roste z něj pubertální gentleman :).

V protějším pavilonu se konala mezinárodní výstava koček, kam nás mamča zatáhla se podívat. První a taky poslední číča, kterou jsem stihla vyfotit, se klidně povalovala ve svém "akváriu", Falco ji pozoroval, ona jeho a najedou Falco "štěk" a sněhová číča div nevyletila z kůže a praštila se do skla :D, tak jsme to raději vzdali, než by nás někdo vyvedl za narušování klidu a pohody :). Další přehlídkou byla výstava hospodářských zvířat; kozy, ovce, krávy, koně... tam jsme se bohužel nestihli podívat, ale alespoň jsme navšívili pštrosí výběh a na závěr kolem nás projeli dva krásní fríští koníci s princeznami v sedlech - mňam :).

Na výstavu bylo přilášeno celkem 16 dalmatinů, všichni sice nedorazili, ale i přesto tam bylo příjemně strakato. Falco byl ve třídě mlaďochů zase sám, ale jak víme z Ostravy, nic to neznamená a ještě není vyhráno. Takže jsme se před panem rozhodčím Řehánkem snažili jak jen to šlo. Posudek máme krásný, o jediné mouše víme, ale i přesto nás to neohrozilo a získali jsme titul CAJC i nejlepší junior dalmatin - takže paráda! :)

Protože bylo moc krásně, počkali jsme i na závěrečné soutěže. V mezičase jsme navštívili řadu stánků, nasbírali vzorky granulí a nakoupili hromadu pamlsků. Nejkrásnější však byl zážitek u stánku časopisu "Koně a hříbata", mamča si tam nakoupila starší čísla (jak jinak než s plakáty frísáků), pohlednice, a když klučina viděl našeho Falca, vytáhl přívěsek na krk s motivem dalmouše. Koukám na to a říkám uááu, hele, tady je na fotce Falcova sestra Anabelka :) a byla to ona, vyfocená Zuzkou Buráňovou jako malé štěndo! Taky jsme poznali bráchu Alibabu na jiném přívěsku. No nakonec škoda, že jsem pro Falouška jela tak brzy jak jen to šlo, třeba bych měla na přívěsku jeho :).

Závěrečné soutěže byly dost chaotické a přelidněné, a Falu i já jsme byli unavení, ale statečně jsme šli bojovat o "Juniorského vítěze dne". Soutěž byla rozdělené dle FCI plemen, první tři skupiny se vybírala tři místa a výherci získali i poháry. Ale od IV. skupiny už rozhodčí jen projel hafany a vybral jediného... no kdoví proč (asi málo pohárů :D). Tak jsme nastoupili spolu s těmi hnědými barváři a brakýři a jak jsem uviděla rozhodčího (takový typický myslivec) bylo mi to jasné. Falca jen okem přehlídl a vybral ani nevím jakého honiče. Tak máme další zkušenost s VI. skupinou plemen FCI, ale koneckonců, kam jinam dalmatina zařadit? K chrtům, teriérům či slídičům?... asi ne, pro svou jedinečnost by si zasloužil svou skupinu :).

Tak si říkám, jednou na té bedně stát budeme, a budeme to zkoušet a zkoušet, a pořád dokola budeme běhat po červeném koberci a dělat druhým konkurenci a křoví. A jednou nám to výjde, všechny porazíme a hrdě se vypravíme na stupínek vítězů :).

Fotogalerie zde.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode